Něco o nás


REPERTOÁR SOUČASNÍ ČLENOVÉ BÝVALÍ ČLENOVÉ


Pár hřejivých slov o našem orchestru.

Smyčcový orchestr žáků ZUŠ Kroměříž byl založen v roce 1961 učitelem Janem Sukupem. Díky jeho pečlivé a obětavé práci se zařadil mezi přední soubory v kraji. V současnosti má téměř třicet členů, vedoucím je již více než 15 let profesor kroměřížské Konzervatoře P. J. Vejvanovského, externí učitel ZUŠ Miloslav Bubeníček. Orchestr vystupuje na koncertech v Kroměříži a jiných městech a absolvoval nejvíce zahraničních zájezdů z orchestrů a souborů naší školy (Slovensko, Rakousko, Itálie, Belgie, Maďarsko). Součástí výměnných zájezdů jsou i společné koncerty v Kroměříži s orchestry partnerských škol, které vždy přinášejí mimořádný zážitek jak pro posluchače, tak pro hráče.

Jsme několikanásobnými účastníky finále soutěží ZUŠ, stálí účastníci rozhlasové soutěže Concerto Bohemia, na mezinárodní soutěži v belgickém Neerpeltu v roce 1999 jsme získali 2. místo. V maďarském Veszprému v roce 2001 byl soubor oceněn titulem laureáta I. stupně. Orchestr má za sebou řadu vystoupení doma i v zahraničí, nahrávání pro rozhlas i televizi.

Od roku 1991 patří k nejlepším žákovským orchestrům své kategorie v naší republice - pravidelně se umisťuje v ústředních kolech celostátní soutěže ZUŠ na 2. místě (jednou na třetím), v rozhlasové soutěži Concerto Bohemia získal 2. místo a Čestné uznání. K největším zážitkům a soutěžním úspěchům patří 2. cena na 47. ročníku Evropského hudebního festivalu v belgickém Neerpeltu v roce 1999.